Vēlos Tev uzdāvināt kaut ko, pēc kā ilgojas visi bērnu vecāki - bērna "lietošanas instrukciju".

Visām ierīcēm, kuras iegādājamies, līdzi tiek iedotas lietošanas instrukcijas - tās izpētot, mēs daudz pareizāk tās lietojam. Taču, kad kļūstam par vecākiem, neviens mums šādu rokasgrāmatu neiedod. Tāpēc šodien ir tā diena, kad beidzot Tev ir iespēja lejuplādēt pašam savu pirmsskolas vecuma bērna "lietošanas instrukciju" - pareizāk sakot, vēstuli no sava 3 līdz 6 gadus vecā bērna.

Pirms daudziem gadiem kādā Montesori pedagoģijai veltītā blogā es izlasīju Donas Goertzas (Donna Bryant Goertz) rakstu “Owner’s Manual for a Child”. Ar domubiedru atbalstu mēs šo rakstu iztulkojām, un es to nopublicēju savā blogā. Daudziem vecākiem šī 3 līdz 6 gadus vecā bērna vēstule ir bijis nozīmīgs palīgs sava bērna pieņemšanā, saprašanā un turpmākā atbalsta izrādīšanā.

Kad vadīju nodarbības "Montesori mājas apstākļos" klātienē, tad šo vēstuli izdrukāju uz skaista papīra, ieliku aploksnē un dāvināju nodarbību dalībniekiem ar vēlējumu kādā brīvā un mierīgā brīdī to izlasīt un iedomāties, ka to Tev raksta Tavs pirmsskolnieks.

Lai šī vēstule Tev noder kā "lietošanas instrukcija", esot kopā ar vislieliskāko pirmsskolnieku, kurš Tev uzticēts.