Par Evelīnu

Mani sauc Evelīna Sproģe. Esmu mamma 4 brīnišķīgiem bērniem un sieva lieliskam vīram Andrim.

Ar pedagoģiju esmu bijusi saistīta visu savu mūžu - mani vecāki un vecvecāki ir bijuši skolotāji un pasniedzēji, mamma turpina strādāt par vācu valodas skolotāju interešu izglītībā. Esmu gājusi līdzi uz darbu gan mammai, gan omītei un liekas, ka daudz ko šādā veidā esmu netieši apguvusi - “uzsūkusi”.


Kad absolvēju bērnudārzu, tad uz audzinātājas jautājumu, par ko es vēlētos kļūt, kad izaugšu liela, atbildēju - par bērnudārza audzinātāju. Šis sapnis arī īstenojās, un no 1999. līdz 2004. gadam strādāju Estētiskās audzināšanas pirmsskolā “Mazais Prātnieks”. Un sapnis turpinās - pašreiz mūsu četrus bērnus izglītoju mājās (vecākais bērns nu jau mācās tālmācībā, bet labprāt pievienojas mūsu kopīgajiem mācību rītiem). Kad meitai bija nepilni 3 gadi, draudzenes mudināta, sāku mācīties par Montesori pedagoģiju.

Kopš 2010. gada rakstu blogu Mammas smaids.


IZGLĪTĪBA

2003 - 2006
Latvijas Universitāte, Ekonomikas un vadības fakultāte, uzņēmumu un iestāžu vadītāja kvalifikācija un profesionālais maģistra grāds uzņēmējdarbības vadībā.

1999 - 2003
Latvijas Universitāte, Ekonomikas un vadības fakultāte, sociālo zinātņu bakalaura grāds vadībzinātnē.

Līdz 1999
Rīgas Valsts 1. ģimnāzija


PAPILDU IZGLĪTĪBA

2020 - 2022
Dažādi tiešsaistes kursi kvalifikācijas celšanai un uzturēšanai.

2019
AMI (Association Montessori Internationale) skolotāja asistenta kurss darbam ar bērniem vecumā no 3 līdz 6 gadiem (AMI 3-6 Assistants Certificate Course).

PPII "Starptautiskā Montesori pirmsskola Rīgele", seminārs "Sadarbība un attīstība caur kustību".

Pārdaugavas Montesori pamatskola, seminārs "Kā virzīt bērnu uz dziļo koncentrēšanos mācīšanās procesā".

2018
Pārdaugavas Montesori pamatskola, seminārs "Vērošanas māksla - redzēt un ticēt".

Starptautiskā Montesori konference "MONTESORI - IZGLĪTĪBA DZĪVEI".

2014 - 2017
Montesori tālākizglītības institūta, Biedrības “Montesori bērnu māja” un Montesori Weiterbildungs-Institut BerlMont UG haftungsbeschränkt sertifikāts par veiksmīgi apgūtu 956 akadēmisko stundu kursu “Praktiskā Montesori pedagoģija darbam ar bērniem vecumā no 6 -12 gadiem.”

2010 - 2011
Biedrības “Montessori bērnu māja”, Inovatīvas izglītības fonda un Reihenbahas (Vācija) Sociālās palīdzības centra pieaugušo neformālās izglītības programma “Praktiskā Montesori pedagoģija”

2007
Bērnu Kristīgās Izglītības Apvienība, “Efektīva bērnu apmācība” 1. kurss

2005
Izglītības un zinātnes ministrijas apstiprināti bērnu un jauniešu nometņu vadītāju kursi.

2004
Rīgas domes izglītības, jaunatnes un sporta departamenta skolotāju izglītības centrs, tālākizglītības kurss “Pedagoģijas pamati interešu izglītības skolotājiem (B1)”.


DARBA PIEREDZE

2018 - 2019
Dažādu semināru vadīšana Igaunijā (Tallinā, Tartu, Pērnavā un Johvi) sadarbībā ar Igaunijas Montesori asociācijas valdes locekli Asnati Tuulik un Maria-Helena Naarits no biedrības "Mahena Keskus".

Četru semināru cikls Kuldīgā par dažādām Montesori materiālu grupam.

2018. gada martā uzstājos starptautiskajā konferencē "MONTESORI - IZGLĪTĪBA DZĪVEI" kā lektore ar darbnīcas tēmu "Montesori pedagoģijas iedvesmota bēnu izglītošana ģimenē".

2013 - 2018
Dažādu radošo nodarbību bērniem un lekciju vecākiem vadīšana sadarbībā ar biedrību Olaines ģimeņu atbalstam „Pumpurs”, Montesori attīstības centru Rīgā un Ģimeņu skolu apvienību.

2012 - 2014
5 nodarbību cikla “Montesori mājas apstākļos” vadīšana.

2011
5 Montessori radošo darbnīcu vadīšana Suntažos sadarbībā ar biedrību „Montessori ABC”.

2004 - 2008
Rīgas Mateja baptistu draudze, bērnu projektu vadītāja. Dažādu bērnu pasākumu - nometņu, Vasaras Bībeles skolas, svētdienskolas un citu - organizēšana.

1999 - 2004
Estētiskās audzināšanas pirmsskola “Mazais Prātnieks”, angļu valodas skolotāja un grupas audzinātaja.


INTERESES

Darbs ar bērniem. Grāmatu lasīšana par bērnu audzināšanu, pedagoģiju, par garīgo izaugsmi. Patīk sports - skriešana, riteņbraukšana, skrituļslidošana, pastaigas, kalnos kāpšana un basketbols. Patīk dziedāt un kopā ar ģimeni doties dažādos izbraukumos. Tumšā šokolāde. :)